Tieto stránky používajú súbory cookie. Dalším prehliadaním stránok súhlasíte s ich používaním.

Remeselníci

Odoslať e-mail. Všetky polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.
Obrázok kontaktu
Zlatník/ šperkár
Adresa:
Rugevit, s.r.o. Jánska 1763/1A, 90081 Šenkvice, Slovenská republika IČO: 47224843 DIČ: 2023820150
E-mail:
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Mobil:
0944286106
http://www.kovlad.com

Ďalšie informácie

Ďalšie informácie:

Niečo o mne

Ako jeden z mála pracujem s pravým šperkárskym emailom vypaľovaným v peci na 850´C. Šperkárske emaily si zachovávajú farbu po stáročia,nevyblednú na slnku ale treba sa k nim správať ako si tieto jedinečné šperky zaslúžia.
Technológia práce je náročná nielen časovo ale aj z odbornej stránky. Je to celoživotné učenie, skúšanie a hľadanie možností. Niektoré šperky vyžadujú až 30 výpalov a s každým prichádza riziko,že sa niečo zvrtne. Ale pohľad na šperk rozpálený až skoro na hranicu tavenia kovu je fascinujúci a keď sa výsledok podarí je to dobrý pocit.

Venujem sa aj granulácii a výrobe šperkov inšpirovaných historickými predlohami. Rád kombinujem techniky ktoré sú náročné a prinášajú riziko, že sa v procese výroby niečo nepodarí. Tým že sa email vypaľuje na vysoké teploty treba používať špeciálne pájky na spájanie kovu aby sa v peci šperk nerozpadol. Osádzanie kameňov a granulácia v kombinácii s emailom sú náročné techniky ale výsledok je hodný tejto jemnej remeselnej práce.

Taktiež skúšam nové možnosti a kombinujem najmodernejšie výrobné postupy s tradičnými remeselnými technikami. Elektroleptanie medi a striebra, 3D tlač, pokovovanie  a kombinácia so starobylým umením eutektickéhopájkovania a emailovania nám dnes dáva možnosti posunúť krásu šperku oveľa ďalej.

Spolupracoval som s nemeckou zlatníčkou Barbarou Rudolph na šperku pre opernú divu na premiéru novej opery v Erfurte. Pre známeho amerického emailéra, výrobcu klavírov a nadaného umelca ChrisaHielholzera som vytvoril sponu inšpirovanú anglosaským umením zo 7. storočia doplnenú emailom podľa originálu zo 14.storočia z Francúzka.
Som hrdým členom Cechu zlatníkov a klenotníkov Slovenska a taktiež členom British Society of Enamellers.